ویژگی های یک متن تبلیغاتی تاثیر گذار : 

1- در یک متن تبلیغاتی خوب ابتدا باید کالا یا خدماتی که برتر و برجسته تر از محصولات دیگر است را بنویسید این همان موردی است که مخاطب را جذب می کند . 

2- در یک متن تبلیغاتی تاثیر گذار حتما تیتر و عنوانی انتخاب کنید که توجه مخاطبان را به خود جلب کند چون اگر جذاب و تاثیر گذار نباشد احتمال این که کسی آن را ببیند کم است .

3- در یک متن تبلیغاتی خوب از همه ی ویژگی های کالا یا خدمات خود لیستی تهیه کنید سپس فواید هر کالا یا خدمات را در کنار آن بنویسید و برای مخاطبان مشخص کنید که اگر از این کالا یا خدمات استفاده کنند چه سودی برای ان ها به ارمغان می آورد .

4- در یک متن تبلیغاتی خوب از متنی که احساسات مخاطبان را در بر می گیرد استفاده کنید .

5- در یک متن تبلیغاتی خوب کار را با نقاط قوت خود شروع کنید حتما در چند خط اول تبلیغ خود نقاط قوت خود را بنویسید چون بسیار تاثیر گذار است این چند خط اول می تواند مشتری زیادی را جذب کند .

6- در یک متن تبلیغاتی خوب کارهایی را انجام دهید که مشتریان و مخاطبان شما را به دوستان و همکاران خود معرفی کنند توصیه به خرید به افزایش فروش محصول شما کمک می کند .

7- در یک متن تبلیغاتی خوب  نباید در نوشتن زیاده روی کنید یا خود را خیلی دوستانه و صمیمی جلوه دهید از سبکی آشنا در نوشتن استفاده کنید .

8- در یک متن تبلیغاتی خوب تکلیف خود را مشخص کنید که می خواهید برای چه کسانی این تبلیغ را ارسال کنید که با توجه به جایگاه اجتماعی آن شخص در جامعه متن پیام خود را تغییر دهید